V sobotu 22. októbra navštívil náš zbor br. Zdeněk Mikulka

| 20. 10. 2011 |

«Späť

Ilustračné foto. Všetky práva vyhradené CASD 2011

V sobotu 22. októbra navštívil náš zbor adventistický kaplán armády českej republiky br. Zdeněk Mikulka. Doobedňajšia kázeň vychádzala z textu 1. knihy Mojžišovej, 33. kapitoly, veršov 1 - 17. Vďaka príbehu Jakoba, ktorý sa po dlhých rokoch stretol so svojim bratom Ezavom môžeme vidieť, akú úlohu v živote kresťana môžu zohrávať stretnutia.

Poobedňajší program začal br. Mikulka prezentáciou o Afganistane, kde počas zahraničných misií strávil už takmer dva roky. Krajina je ťažko skúšaná častými vojenskými konfliktami posledných dvoch desaťročí. Transportné cesty sú málo rozvinuté, železnice tu chýbajú úplne, podobne ako priemysel. Vojny majú za následok, že väčšina historických pamiatok bola zničená, mnoho miestnych obyvateľov prišlo o strechu nad hlavou. Navyše sa tu rozmáha návykové Ópium. Práca v takýchto podmienkach nie je jednoduchá. Ako kaplán v hodnosti kapitána neslúži brat len duchovne. Vojakom pomáha aj osobnými rozhovormi. Napriek náročnosti ho však práca kaplána napĺňa. Jej význam nevidí len v oblasti armády, ale i v zdravotníctve či na školách. V súčasnosti je však jediným adventistickým kaplánom v Strednej Európe pôsobiacim v armáde. V tejto funkcii pôsobí od roku 2001, jeho aktívna služba by mala trvať do roku 2014. Pre nás môžu byť jeho skúsenosti dôvodom zamyslieť sa nad všetkými možnosťami, ktoré máme k dispozícii. Myslime na svojich modlitbách na núdznych o to viac.

You need to upgrade your Macromedia Flash Player! Get Macromedia Flash.

Posunúť hore | Vytlačiť stránku


Copyright © 2006-2023, CASD BA1. All rights reserved. Tvorba web stránok - Styleweb. Prístupnosť.

NAJ.sk