ADRA letný dobrovoľnícky tábor do Albánska

| 10. 06. 2014 |

«Späť

ADRA letný dobrovoľnícky tábor do Albánska

MEDZIKULTÚRNY DIALÓG, ZÍSKAŤ JEDINEČNÉ SKÚSENOSTI A PRI TOM SA ZABAVIŤ A SPOZNAŤ NOVÝCH ĽUDÍ?

POĎ S ORGANIZÁCIOU ADRA 14. AŽ 24. JÚLA 2014 NA LETNÝ DOBROVOĽNÍCKY TÁBOR DO ALBÁNSKA
Voľných je len 15 miest, tak neváhaj a pošli prihlášku čo najskôr :-)

Čo je cieľom letného tábora v Albánsku a čo nás tu čaká:

Cieľom tohto podujatia je sprostredkovať mladým ľuďom, ktorí ako dobrovoľníci spolupracujú s ADROU na Slovensku, alebo by sa v budúcnosti chceli zapojiť do jej aktivít, priamy zážitok a skúsenosť s ňou, ako aj jej partnerskou organizáciou ADRA Albánsko. Letný tábor je zameraný na kultúrnu výmenu a zdieľanie skúseností medzi slovenskými a albánskymi ADRA dobrovoľníkmi. Program bude bohatý na spoločné výlety, spoznávanie krajiny, dobrovoľníci budú tiež môcť navštíviť sociálne projekty ADRY Albánsko, stretnúť sa s rómskou komunitou s ktorou ADRA pracuje, zapojíme sa tiež do jedenej ekologickej akcie. Dôležitou súčasťou letného tábora bude spoločná príprava a realizácia osvetového podujatia s názvom Health Expo. Dobrovoľníci spoločne pripravia program, zameraný na osvetu v oblasti zdravia a výživy, určený pre verejnosť a lokálnych obyvateľov jednotlivých miest, ktoré navštívime. Cieľom programu je zvyšovanie kvality života lokálnych komunít.

Pre koho je letný tábor určený:

Ak máš vek medzi 18 - 27 rokov
vieš sa plynule dohovoriť po anglicky
ako dobrovoľník spolupracuješ, alebo by si do budúcna rád spolupracoval s organizáciou ADRA
rád spoznávaš nové miesta a buduješ nové vzťahy
nemáš problém so zníženým komfortom (jednoduché, ale čisté ubytovanie po viac členných skupinách)
je tento tábor určený práve pre teba.
S kým: Letný tábor je organizovaný v spolupráci s organizáciou ADRA Albánsko, ktorá má už dlhoročnú skúsenosť s organizovaním medzinárodných dobrovoľníckych táborov pre mladých. Podujatie bude kultúrnou výmenou slovenských a albánskych ADRA dobrovoľníkov. Dobrovoľnícka skupina bude vedená 2 animátormi za ADRA Albánsko a 2 animátormi za ADRA Slovensko.

Kedy: odchod z Bratislavy - plánovaný na 14. júla (v ranných hodinách), príchod späť do Bratislavy - 24. júl, spôsob prepravy - klimatizovaný autobus (trvanie cesty je 1 celý deň tam a 1 deň späť)

Ubytovanie:
8 nocí strávime v ubytovni organizácie ADRA Albania, Rruga Muhamet Giollesha 4, PO BOX 2403, Tirana (ubytovaní budeme po skupinách v dvoch väčších a niekoľkých menších izbách - postele, periny, vankúše, ubytovanie má k dispozícii 2 kúpeľne a sprchy)
1 noc strávime v stanoch (je potrebné si zobrať so sebou spací vak, kto má k dispozícii, tak aj stan)
1 noc v penzióne mimo hlavného mesta, súčasťou tábora bude cestovanie do okolitých miest (Durres, Kruja, Fier, Berat, Elbasan, Korca, Dhermi)

Spoločná príprava na letný tábor:
Deň pred odchodom, dňa 13. júla, prebehne celodenné prípravné stretnutie účastníkov, vedené organizáciou ADRA Slovensko, cieľom bude vzájomne sa spoznať a spoločne sa pripraviť na letný tábor. Ubytovanie aj strava budú pre tento deň zaistené.

Koľko ťa to bude stáť:
Účastnícky poplatok hradený dobrovoľníkom samotným je 200 EUR. Poplatok zahŕňa náklady na prepravu ( Bratislava - Albánsko a späť + preprava v rámci Albánska) a stravu na 10 dní (raňajky, obedy, večere) - budeme mať vlastného kuchára, počas dní strávených v okolitých mestách budú obedy riešené formou balíčkov, teplá strava bude zabezpečená večer, po návrate na ubytovňu. V cene je zahrnutý aj poplatok za energie ubytovne. Náklady na zdravotné a cestovné poistenie, ako aj cestovné náklady spojené s prepravou v rámci Slovenska si hradí účastník sám. ADRA nehradí ani poplatky za kultúrne pamiatky či atrakcie. Poplatok 200 EUR je v prípade záujmu potrebné uhradiť minimálne 2 týždne pred odchodom - do 31. júna 2014.

Zdravotná starostlivosť:
V rámci ADRA ubytovne bude k dispozícii základná zdravotná starostlivosť, ktorú zabezpečí zdravotnícky tím organizácie ADRA Albánsko, v prípade potreby je v hlavnom meste k dispozícii niekoľko súkromných kliník.

Čo treba urobiť, ak máš záujem:
Ak máš záujem zúčastniť sa letného tábora, pošli nám vyplnenú záväznú on-line prihlášku: https://docs.google.com/forms/d/17SQC85TBvdkM2AKj30PMkpFMnAkd1y7YKOw5kQrwXbg/viewform?usp=send_form a tiež podpísanú kópiu súhlasu so spracovaním tvojich osobných údajov najneskôr do 8. júna.
Vyplnením a zaslaním záväznej prihlášky do organizácie ADRA záväzne prehlasuješ, že sa zúčastníš letného dobrovoľníckeho tábora v Albánsku v termíne 14. - 24. júl 2014. Prihláška sa však stáva záväznou až vtedy, keď ťa ADRA koordinátor vyberie a prostredníctvom e-mailu, alebo telefonicky potvrdí ako účastníka letného tábora. Následne dostaneš doplňujúce písomné inštrukcie k letnému táboru. Potom už len uhradíš účastnícky poplatok v sume 200 EUR a to najneskôr do 31. júna na bankový účet organizácie ADRA Slovensko.

V prípade, že zrušíš svoju účasť na letnom tábor potom, čo si už zaplatil účastnícky poplatok, tento ti bude vrátený len v prípade, že do 5 kalendárnych dní nájdeš za seba adekvátnu náhradu.

Kontaktná osoba pre viac informácii:
Júlia Aguado, tel. 0948 353 835
e-mail: julia.agudo@adra.sk

Posunúť hore | Vytlačiť stránku


Copyright © 2006-2024, CASD BA1. All rights reserved. Tvorba web stránok - Styleweb. Prístupnosť.

NAJ.sk