Viac ako inšpirácia - príbeh pomoci!

| 05. 01. 2014 |

«Späť

Viac ako inšpirácia - príbeh pomoci!

Amen, hovorím vám: Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili. (Evanjelium podľa Matúša 25:40)

Chcela by som sa podeliť o radosť a vnútorné naplnenie , ktoré prežívam, keď môžem pomôcť tým, o ktorých ľudia nejavia veľký záujem. Možno dostávam viac, než dávam.

Začala by som tým, že už v detstve bolo zasadené semienko do môjho srdca. Semienko spolupatričnosti s tými, ktorí strádajú, či už nedostatkom lásky alebo jedla. Bola to naša maminka, ktorá rozdávala lásku všade navôkol, preto náš príbytok nikdy nezíval prázdnotou. Každému sa ušlo, či už jedlo, alebo milé slovo a pohladenie. Vyrastala som v takomto prostredí obklopená láskou. Semienko klíčilo a zapustilo korene.

V dospelosti, keď som videla človeka, ktorý žobral alebo vyberal jedlo z kontajnerov, moje srdce stisla akási ruka. Bolo mi veľmi smutno z toho, že v dnešnej dobe je stále viac a viac takýchto ľudí. Veľmi často som sa týmto ľuďom prihovorila a pomohla, či už nejakými drobnými, ale častejšie tak, že som im kúpila jedlo........

Celý článok si môžete prečítať tu: http://www.depaulslovensko.org/our-services/case-studies/pani-jarka/

V prípade, že aj vy sa chcete zapojiť do pomoci ľudom bez domova, môžete sa prihlásiť tu, alebo tiež môžete pomôcť v krízovom centre, či v domove dôchodcov.

 

Posunúť hore | Vytlačiť stránku


Copyright © 2006-2023, CASD BA1. All rights reserved. Tvorba web stránok - Styleweb. Prístupnosť.

NAJ.sk